Karty do nauki 
języka migowego

Nowość! Karty do nauki języka migowego

Nie duże karty do gry. Po jednej stronie karty znajduje się znak z alfabetu języka migowego, a po drugiej stronie – kod QR z wideo nagraniem jak poprawnie migać znak oraz ćwiczenia z literowania wyrazów

Już są! Karty do nauki języka migowego

Zasady gry

Karty do gry i zabawy

Kupując karty do nauki języka migowego wykorzystaj ich pełen potencjał!

Spróbuj zagrać w różne gry i sprawdź jak dobrze udało Ci się zapamiętać alfabet, lub wykorzystaj moc literowania do pokonania przeciwnika🥇

Gra nr 1

Liczba graczy: min. 1 

Zasady: Ustawiamy losowo min. 3 karty przodem, czyli dłońmi skierowanymi w naszą stronę i zapamiętujemy ich układ. Zamykamy oczy i pokazujemy litery, które zapamiętaliśmy w odpowiedniej kolejności. Liczba kart zwiększa się z każdą rundą.

Grając samodzielnie: sprawdzamy w jakiej ilości udało nam się poprawnie zapamiętać znaki.

Grając w grupie: za każde poprawne odwzorowanie całości przyznawane są punkty np. gracz zapamiętał 5 z 6 układów dłoni, przyznaje się mu 5 punktów. Wygrywa gracz z największą ilością punktów, która została ustalona w grupie.


Gra nr 2

Liczba graczy: min. 2 

Zasady: Na początku uczestnicy ustalają maksymalną liczbę punktów. Karty są ułożone dłońmi do uczestników. Jeden z graczy układa karty w jakiś wyraz np. ,,pies’’ zadaniem drugiego uczestnika jest odczytanie jaki wyraz został ułożony z kart i przeliterowanie tego wyrazu bez patrzenia na karty. Za poprawne przeliterowanie uznaje się jeden punkt. Wygrywa gracz z największą maksymalną ilością punktów. 

Dla zaawansowanych: oprócz literowania danego wyrazu pokazujemy również jego znak, np. jeśli został ułożony wyraz ,,truskawka”, pokazujemy znak: truskawka w języku migowym. Jeśli gracz poprawnie przeliteruje wyraz, ale nie pokaże znaku przyznaje się mu jeden z dwóch punktów. 


Gra nr 3

Liczba graczy: min. 1 

Zasady: z odwróconych kart losujemy jedną, patrzymy na układ dłoni, jaki znajduje się na karcie i pokazujemy znak w języku migowym, który zawierają w sobie wybrany układ dłoni np. z literki B możemy pokazać znaki: witam, bardzo, ryba itp. 

Dla zaawansowanych: z wylosowanego układu dłoni układamy zdanie np. gracz wylosował literkę A i układa zdanie: mieszkam we Wrocławiu – Wrocław zawiera w znaku literkę A. 


Gra nr 4

Liczba graczy: min. 4

Zasady: karty układamy tak, żeby widoczny był napis literki z alfabetu, bez widocznego kształtu dłoni. Pierwsza osoba z grupy losuje kartę, z wylosowanej karty na przykład C pokazuje znak, który zawiera w sobie literkę C np. biuro, słyszeć, sto. Kolejna osoba z grupy zapamiętuje stworzony znak przez poprzedniego uczestnika, losuje nową inną kartę dla siebie i wymyśla z niej kolejny znak. Zadaniem uczestników grupy jest zapamiętanie wszystkich znaków poprzedników oraz swoich. Osoba, która źle pokaże znak poprzednika lub zapomni o nim odpada z gry. 


Gra nr 5

Liczba graczy: min. 1 

Zasady: Na początku uczestnicy ustalają maksymalną liczbę punktów. Wszystkie karty ustawiamy odwrotnie, żeby nie widzieć układu dłoni. Losujemy z zamkniętymi oczami kartę. Wylosowaliśmy na przykład kartę, na której jest napis ,,CZ’’ naszym zadaniem jest pokazanie układu dłoni wylosowanej literki, następnie odwrócenie karty i sprawdzenie, czy poprawnie pokazaliśmy daną literkę. Za każde poprawne pokazanie literki przyznaje się 1 punkt. Wygrywa gracz, który osiągnie maksymalną liczbę punktów. 


Dlaczego warto kupić karty do nauki języka migowego?

Nauka przez zabawę

W pakiecie zestaw ponad 110 ćwiczeń

40 kart z alfabetem języka migowego

Innowacyjny system nauczania

Dodatkowe materiały w formie video

Zabierz ze sobą gdzie chcesz

Co otrzymujesz kupując karty do nauki języka migowego?

W zestawie:
– 40 kart z alfabetem języka migowego
– dostęp do nagrań video ze znakami migowymi
– ponad 110 ćwiczeń z języka migowego
– pomysły na gry z wykorzystaniem kart

Karty do nauki języka migowego

Kupując karty do nauki języka migowego dostajesz na własność materiały wideo z każdym ze znaków.

Dodatkowo na każdym filmie znajduje się zestaw ćwiczeń z literowania różnych słów. Jest ich ponad 110!

Kup już teraz! Karty dostępne w sklepie