Nauka języka migowego na 3 sposoby

Kurs języka migowego na platformie online

Dostęp przez cały rok do kursów języka migowego na poziomie A1 lub A2, który obejmuje ponad 30 tematów i 100 zadań, umożliwiając naukę we własnym tempie i w dowolnym miejscu.

Kurs grupowy

Kurs języka migowego organizowany w małych grupach obejmujący 60 godzin dydaktycznych wraz z materiałami dydaktycznymi. Prowadzony przez głuchych i słyszących lektorów

Kurs indywidualny

W ramach kursu indywidualnego tematyka zajęć, harmonogram oraz częstotliwość spotkań są dostosowywane indywidualnie. Otrzymujesz materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu.

Uczniowie na kursie języka migowego

Posiadam ponad 20 letnie doświadczenie w posługiwaniu się językiem migowym

Jestem CODA – słyszące dziecko Głuchych rodziców. Język migowy wykorzystuję na co dzień. Jest moją pasją i główną formą komunikacji z rodzicami oraz klientami.

0
Tłumaczeń
0
Zadowolonych Klientów
0
Godzin szkoleniowych

SKUPIAM SIE NA TOBIE

Potrzebujesz znaków związanych z Twoim zawodem? Chętnie przygotuję dla Ciebie zakres materiału, który będzie spełnieniem Twoich oczekiwań

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Po rozpoznaniu Twoich potrzeb i oczekiwań dobiorę odpowiednią formę nauczania. Pracujesz swoim tempem i tak, żeby nauka była dla Ciebie przyjemnością 

EFEKTYWNA NAUKA JĘZYKA MIGOWEGO

Dzięki przygotowanym materiałom video oraz autorskiej książce do nauki języka migowego jesteś w stanie jeszcze szybciej nauczyć się języka migowego i powtarzać materiał poza zajęciami 

Jak uczę

Poznaj moje sposoby nauczania oraz podejście do nauki języka migowego.

Kursy języka migowego nie muszą być trudne

MAŁA GRUPA SZKOLENIOWA

Tworzę małe grupy szkoleniowe stawiając przede wszystkim na jakość prowadzonych szkoleń

AUTORSKI PROGRAM UCZENIA

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w nauczaniu języka migowego wypracowałam autorski program nauczania, który pozwoli Ci zapamiętać znaki na dłużej 

KONTAKT Z NAUCZYCIELEM

Kupując u mnie kurs jesteś pod stałą opieką merytoryczną to znaczy, że w przypadku pytań lub jakiś trudności możesz się ze mną skontaktować 

Otrzymaj certyfikat z języka migowego

Po ukończonym kursie języka migowego otrzymasz certyfikat potwierdzający znajomość języka migowego na wybranym poziomie

Certyfikat języka migowego Pomigam

Mój Program kursów języka migowego

Opracowując plan nauczania języka migowego kierowałam się przede wszystkim własnymi doświadczeniami oraz Waszymi opiniami. Wybrałam najlepszy sposób nauczania i chcę Ci pokazać, że język migowy jest łatwy do przyswojenia, ale też bardzo ciekawy i unikatowy.

Kursy przygotowałam z myślą
o Tobie. Nauka nowego języka zawsze jest wymagająca, ale nie może być nudna! 

Kurs jest przeznaczony dla osób chcących rozpocząć naukę języka migowego. Na tym poziomie poznasz podstawy związane z komunikacją w języku migowym, nauczysz się posługiwać alfabetem oraz liczebnikami. Dowiesz się też jak zachować się w towarzystwie osób Głuchych. 

Kurs składa się z 60h dydaktycznych. Zawiera dodatkowe materiały w postaci video oraz autorskiej książki do nauki języka migowego. 

Kurs na poziomie A2 jest skierowany do osób, które opanowały podstawy języka migowego i chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zwiększyć znajomość znaków w języku migowym. Czego się nauczysz? Nowych znaków związanych z życiem codziennym, swoim otoczeniem, transportem i wiele innych. Poznasz ciekawostki na temat kultury osób Głuchych. 

Kurs składa się z 60h dydaktycznych. Zawiera dodatkowe materiały w postaci video oraz autorskiej książki do nauki języka migowego. 

Na poziomie B1 nabierzesz pewności w kontaktach z osobami Głuchymi, dzięki znajomości ich kultury i funkcjonowania w społeczeństwie oraz dzięki dużej znajomości znaków języka migowego. Samodzielna rezerwacja noclegu, stolika w restauracji czy wyrażenia swojej opinii, nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu! 

Kurs składa się z 60h dydaktycznych. Zawiera dodatkowe materiały w postaci video oraz autorskiej książki do nauki języka migowego. 

Ze znajomością języka migowego na poziomie B2 komunikujesz się z osobą Głuchą bez trudności. Masz dużą wiedzę na temat środowiska osób Głuchych, jak i samego języka migowego. Potrafisz samodzielnie i spontanicznie przeprowadzić płynnie rozmowę.

Kurs składa się z 60h dydaktycznych. Zawiera dodatkowe materiały w postaci video oraz autorskiej książki do nauki języka migowego. 

Do każdego kursu języka migowego otrzymasz moją autorską książkę, w której oprócz słownictwa znajdziesz ciekawostki i dużo wiedzy na temat środowiska osób Głuchych. W pakiecie zyskujesz również pliki z nagraniami video, które pomogą Ci w powtarzaniu materiału.

Otrzymaj dofinansowanie na naukę języka migowego

Na naukę języka migowego możesz otrzymać dofinansowanie do 95% kosztów kursu.
Jak to zrobić? Pomogę Ci wypełnić wszystkie formalności związane z uzyskaniem dofinansowania na mój kurs 

PFRON

Terminy kursów grupowych języka migowego

PJM poziom A1

EDYCJA WIOSENNA / zakończenie 17.06.2024

1100 PLN

Start:  15.04.2024 r.

Liczba godzin: 60 godzin

Tryb:  tygodniowy

16:30-19:00 on-line

(na żywo) pon., śr.

Zapisy zamknięte

Kurs realizowany z słyszącą Lektorką

PJM poziom A1

EDYCJA WIOSENNA / zakończenie 22.06.2024

1100 PLN

Start:  13.04.2024 r.

Liczba godzin: 60 godzin

Tryb: weekendowy

9:30-12:00 on-line

(na żywo) sob., niedz.

Zapisy zamknięte

Kurs realizowany z słyszącą Lektorką

PJM poziom A2

EDYCJA WIOSENNA / zakończenie 17.06.2024

1100 PLN

Start:  15.04.2024 r.

Liczba godzin: 60 godzin

Tryb: tygodniowy 

16:30-19:00 on-line

(na żywo) pon., śr.

Zapisy zamknięte

Kurs realizowany z słyszącą Lektorką

PJM poziom B2

EDYCJA NOWOROCZNA / zakończenie 07.04.2024

1200 PLN

Start:  20.01.2024 r.

Liczba godzin: 60 godzin

Tryb: weekendowy

12:00-14:30 on-line

(na żywo) sob., niedz.

Zapisy zamknięte

Kurs realizowany z Głuchą lektorką

W cenie kursu otrzymujesz: certyfikację, zaświadczenie, e-książkę oraz materiały video
Możliwość płatności na raty 0%

Poziomy zaawansowania zgodne z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego

FAQ

Czy muszę znać podstawy języka migowego, aby rozpocząć kurs?

Jeśli chcesz zacząć naukę języka migowego od zera poziom A1 będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Poznasz na nim podstawowe znaki języka migowego , dowiesz się jak wygląda świat osób Głuchych oraz poćwiczysz sprawną komunikację.
Znając już podstawy języka migowego kolejnym poziomem jest A2, dzięki któremu poszerzysz zasób słownictwa oraz poznasz nowe ciekawostki z życia osób Głuchych.


Na poziomie B1 zwiększysz znajomość języka migowego o kolejne znaki, a komunikacja z osobą Głuchą nie będzie sprawiała Ci większego problemu.
Poziom B2 cechuje umiejętność
płynnej komunikacji oraz duży zasób słownictwa

Kto może otrzymać dofinansowanie na kurs języka migowego?

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby, które są osobami uprawnionymi tzn. głuchymi lub słabosłyszącymi – do 95% kosztów kursu. Kolejna grupa to członkowie rodziny osoby z wadą słuchu lub osoby mające kontakt z osobami posługującymi się językiem migowym – do 90%.
O wysokości dofinansowania decyduje
PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Jaki język migowy wybrać? PJM czy SJM?

Wybór zależy od Twoich potrzeb, przedstawię Ci czym różni się PJM od SJM, żeby ułatwić Ci wybór

PJM – Polski Język Migowy jest naturalnym językiem osób Głuchych, którym posługuje się zdecydowana większość. Posiada własną gramatykę wizualno-przestrzenną, a jego najważniejsze elementy to mimika twarzy oraz komunikacja ”ciałem”.

SJM – System Językowo-Migowy, tzw. ”sztuczny język migowy” jest kalką języka polskiego, a to oznacza, że słowa są tłumaczone dosłownie z języka polskiego na język migowy, częściej stosowany wśród Głuchej młodzieży w szkołach. SJM nie wykorzystuje mimiki twarzy oraz przestrzeni, która jest ważnym elementem komunikacji z osobami niesłyszącymi. 

Czy nauka języka migowego online jest taka sama jak stacjonarnie?

Na podstawie Waszych opinii oraz swojego doświadczenia potwierdza się, że najważniejszym elementem nauczania jest odpowiednio przekazana wiedza. Miejsce nie ma znaczenia, jeśli nauczyciel pokazuje znaki dokładnie.

Dostrzegam więcej plusów w kursach organizowanych on-line, ponieważ poziom nauczania jest ten sam, a korzyści wynikające z oszczędności czasu oraz pieniędzy są elementami potwierdzającymi dobry wybór kursów on-line. 

Ile potrzebuję godzin nauki, żeby opanować język migowy?

Język migowy ma dużą przewagę nad innymi językami obcymi m.in. przez to, że dużo znaków jest ikonicznych, czyli takich, które kojarzymy i używamy nie wiedząc, że są to znaki zaczerpnięte z języka migowego.

Gramatyka języka migowego jest łatwiejsza od gramatyki języka polskiego. Od tego, w jakim czasie nauczymy się języka migowego będzie zależało nasze zaangażowanie.

Nauka pod czujnym okiem lektora będzie przebiegać szybciej i sprawniej, ponieważ błędy zostaną od razu wyeliminowane, a nie powielane. Wszystkie moje kursy trwają 60h, co oznacza, że jeśli przejdziesz do poziomu B2 będziesz komunikował się płynnie i spontanicznie

Jak wygląda egzamin kursu języka migowego?

Egzamin przeprowadzam indywidualnie z każdą osobą. Pytania oraz zadania są przygotowane na podstawie materiałów przerobionych na zajęciach.

Egzaminy są przeprowadzane po ukończeniu kursu na każdym poziomie.

Dlaczego warto uczyć się języka migowego?

Jest wiele korzyści wynikających ze znajomości języka migowego. Obecnie język migowy przydaje nam się w życiu osobistym, ale także i zawodowym. Jego znajomość poszerza naszą wiedzę o kulturze osób Głuchych, otwiera na świat osób z niepełnosprawnościami oraz uczy empatii.

Dzięki miganiu rozwijamy swoją motorykę oraz pamięć, myślenie i kojarzenie. Jeśli chcesz poczytać więcej o korzyściach wynikających z nauki języka migowego, przeczytaj wpis na blogu.

Aplikuj! Czekam właśnie na Ciebie  ❤️