Blog o Głuchych

Jak wiecie, językiem migowym komunikujemy się wykorzystując przede wszystkim dłonie 👐. Dzięki temu, że nie musimy wykorzystywać mowy 🗣 rozmawianie przez szybę, pod wodą czy z pełną buzią nie będzie stanowiło już żadnego problemu.

Dużym plusem jest pomoc, jaką możemy zaoferować osobie Głuchej. W Polsce wciąż brakuje osób, które potrafią komunikować się tym językiem, ucząc się go sprawiasz, że jest o jedną osobę więcej.

Język migowy dla dzieci? 👶🏼 TAK! Przed etapem mowy u dzieci występuje gestykulacja, możesz ją wykorzystać i wprowadzić język migowy – zapewnisz dziecku dodatkowy rozwój.

A jak język migowy wpłynie na Twój rozwój? Zdobywając nowy język stajesz się dwujęzyczny albo wielojęzyczny, dzięki temu jesteś atrakcyjniejszym kandydatem na rynku pracy. Oprócz nauki samych znaków poznajemy też kulturę i potrzeby osób Głuchych.

Język migowy w rozrywce, czemu nie? Doskonale opisuje sztukę i emocje, uczy kreatywności, która ma wpływ na Twoje wygrane w różnych grach np. kalamburach.

Nieformalnie język migowy przydaje się na sprawdzianach lub kartkówkach, kiedy ze znajomymi można opracować własny sposób komunikacji 👋🏻

W sytuacji, kiedy nie chcemy być usłyszani język migowy również się przydaje.

No dobra! Myślę, że mamy wystarczająca ilość argumentów, zachęcam do przeczytania wpisu https://pomigam.pl/sposoby-na-nauke-jezyka-migowego/, który pomoże Wam stawić pierwszy krok lub poznać nowe sposoby nauki.

 

Do zobaczenia w następnym wpisie! ✍︎︎ ❤