Blog o Głuchych

Cieszą się coraz większą popularnością, ułatwiają komunikację i pozwalają poszerzyć horyzonty. Sprawdź, kto uczęszcza na kursy języka migowego online i dlaczego warto się na nie zapisać.

Dla kogo są kursy języka migowego?

Wiele się dziś mówi o tym, że warto poznawać nowe języki, bo w nich jest przyszłość, stanowią ważne kompetencje dla pracodawców i pozwalają się otworzyć na nowe doświadczenia, ciekawe kontakty. To wszystko prawda, dlatego poza językami obcymi warto uzupełnić swoje umiejętności o język migowy. Sprawdza się on nie tylko w przypadku tych, którzy mają w rodzinie lub bliskim otoczeniu osoby Głuche.

Aktualnie świat dąży do tego, by osoby z niepełnosprawnością również mogły być samodzielne i spełniać swoje marzenia. Widać to wyraźnie w najbardziej rozwiniętych krajach europejskich, a ostatnio również w Polsce. Dlatego coraz częściej dostosowywana jest infrastruktura miast, biur dla osób z dysfunkcjami fizycznymi, a pracownicy wielu firm umieją posługiwać się językiem migowym. Dotyczy to urzędów, banków, hoteli, instytucji kultury, punktów turystycznych, a także placówek edukacyjnych i wielu innych.

Kursy języka migowego przeznaczone są dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje, zwiększyć możliwości na rynku pracy i wyjść naprzeciw osobom z wyższymi potrzebami.

Kurs języka migowego online

Dla wszystkich ceniących sobie swój czas i komfort, opracowałam kursy języka migowego na platformie online. Dostępne materiały możesz przerobić w dowolnym momencie, kiedy tylko znajdziesz chwilę wolnego. Możesz więc bez problemu dostosować naukę do swoich bieżących obowiązków służbowych i prywatnych. Ucz się, kiedy chcesz i gdzie tylko masz na to ochotę.

Kursy zostały opracowane przeze mnie, czyli osobę, której rodzice porozumiewali się językiem migowym, który był również moim pierwszym językiem. Możesz wybrać interesujący Cię poziom migowego. Dla całkowicie początkujących powstał kurs na poziomie A1, dla znających podstawy – A2. Poziom B1 pozwoli Ci bezproblemowo porozumiewać się z osobami niesłyszącymi, zaś po ukończeniu kursu na poziomie B2 będziesz się płynnie komunikować, korzystając z szerokiego zasobu słownictwa.

Lekcje uzupełnione są atrakcyjnymi filmikami video oraz książką, z której wiedza ułatwi Ci przyswajanie nowych znaków i powtarzanie materiału między zajęciami.

Kurs języka migowego online zakończony jest uzyskaniem certyfikatu ze znajomości języka migowego. Może to być przydatny dokument podczas rekrutacji lub chęci uzyskania awansu. Jeśli pomimo licznych zalet kursów internetowych, preferujesz lekcje face to face, zapisz się na kurs grupowy lub indywidualny.

Pamiętaj, że w sytuacji, gdy jesteś Osobą Głuchą, niedosłyszącą, jest nią członek Twojej bliskiej rodziny lub w bezpośrednio pracujesz z takimi ludźmi, możesz się starać o znaczące dofinansowanie kursów języka migowego ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Istnieje także możliwość rozłożenia płatności na raty 0%.

Dołącz do grona osób pełnych empatii, otwartych na ludzi dotkniętych niepełnosprawnością. Pomóż skrócić dystans, który odczuwają na co dzień, wykaż się zrozumieniem, a jednocześnie zwiększ swoje możliwości na rynku pracy.

Categories:

Tags: